World of Tanks

About World of Tanks

Історія гри

Wargaming – багатонаціональна команда розробників, яка вийшла на ринок зі своєю серією “World of…”. World of Tanks, найбільша та найамбітніша гра компанії, вийшла у 2010 році та продовжує зачаровувати людей по всьому світу. Однак скромне минуле передувало амбітному майбутньому. Найпершою грою Wargaming була “Залізна доба” – тактична гра на основі електронної пошти. Віктор Кислий та його друзі поділяли спільне захоплення історичною реконструкцією та військовими машинами минулого. Як компанія, Wargaming з’явилася у 1998 році. Компанія спеціалізувалася на комп’ютерних іграх MMO та розробці програмного забезпечення. Наприклад, у 2004 році її програмний рушій купила рекламна мережа BlueLithium. Було кілька вдалих покупок, що дозволяє Wargaming реалізовувати свої ідеї. Сьогодні Wargaming – це офшорна компанія зі штаб-квартирою на Кіпрі. Офіси розробників знаходяться в Мінську, Києві, Санкт-Петербурзі, Чикаго, Сіднеї, Празі та Гельсінкі. Wargaming розробила інші ігри, такі як “World of Warships” та “World of Warplanes”. Однак “World of Tanks” – їхній найамбітніший і найдивовижніший проект, який вирізняється з-поміж інших танкових ігор.

У 2013 році гра потрапила до Книги рекордів Гіннеса як “Найбільша кількість гравців онлайн одночасно на одному сервері MOG”. У грі одночасно грали понад 190 500 осіб. На даний момент у грі зареєстровано понад 180 мільйонів гравців. Wot постійно отримує оновлення та розширює перелік моделей танків, карт та ігрових режимів. Гра також регулярно отримує графічні оновлення. World of Tanks залишається актуальною навіть після свого 10-річного ювілею.

Ігровий процес World of Tanks

Гра являє собою тактичний командний екшен, де танки зустрічаються один з одним на різних полях битв. Карти відрізняються ландшафтом (міста, пустелі, ліси тощо) та типами матчів. Кожен гравець контролює одну танкову одиницю і робить свій внесок у перемогу команди. Гравці знищують танки противника і виконують цілі місій.

В огляді World of tanks необхідно згадати всі аспекти гри, щоб скласти повну картину. У грі знайдено тонкий баланс між аркадним і симуляторним режимами маневрування танків. Маса бойової машини відчувається через елементи керування та вплив навколишнього середовища, башта танка рухається з невеликою затримкою, а боєприпаси потребують часу на перезарядку. Однак вам не потрібно стежити за всіма показниками чи статусом машини, і вам не потрібно бути досвідченим інженером, щоб керувати нею в грі. Управління інтуїтивно просте та доступне. Окремої похвали заслуговує модель руйнувань: танки реалістично отримують пошкодження, і їхня функціональність також змінюється. Наприклад, танк може зупинитися, якщо йому підбили гусениці. Це дуже акуратна деталь у грі “Танки”.

Кожен з танків має не лише бойову модель, але й команду, яка ним керує. Це приємний штрих, який сприяє зануренню у World of tanks та надає більше ігрових можливостей. Танкова команда має набір навичок, які змінюють параметри танка. Тому два однакових танки з різними екіпажами в них будуть грати трохи по-різному.

Ще один рівень ігрового процесу – це прогрес. Під час танкових ігор гравець заробляє ігрову валюту та досвід, які можна витратити на розвиток команди та розблокування нових лінійок бойових машин. Wot має вражаючу колекцію бойових одиниць, які ви розблоковуєте під час гри. Ця колекція утримує гравців у грі. Битви на танках верхнього рівня – це вже інший рівень у порівнянні зі стартовими машинами.

World of Tanks Xbox One та Ps 5

Огляд World of Tanks повинен відповісти на питання – яка з ігрових платформ найкраще підходить для гри. Цілком очевидно, що найоптимальнішим вибором ігрової платформи буде World of tanks Pc. Гра була розроблена для цієї платформи, а також управління легко налаштовується. Крім того, платформа має найвищу продуктивність. Однак, якщо ви граєте на консолі, ви також можете спробувати World of Tanks Ps4 або Xbox One. Гра є безкоштовною для консольних гравців і демонструє пристойну оптимізацію. Схема управління геймпадом може бути трохи більш аркадною і здається дивною порівняно з клавіатурою та мишею, але з часом до неї легко адаптуватися. А переміщення стика для прицілювання є цілком природним для управління танком. World of Tanks Ps4 – оптимальний вибір для геймерів, які полюбляють казуальні ігри.

Обидві консолі демонструють стабільну частоту кадрів, але World of Tanks Xbox One має трохи кращу візуальну якість. Втім, ви також можете оцінити гру на консолях нового покоління – Xbox Series X і PS 5. Тут гра працює у всій красі і зі стабільно високим FPS.

Типи танків Wot

Спочатку матчі в грі можуть бути хаотичними і трохи неорганізованими. Коли люди тільки починають розуміти, як працює World of Tanks, вони випробовують різні типи танків і розважаються з ними. Зрештою, поле бою перетворюється на безлад з вибухаючими маленькими танками. Однак з часом і досвідом гравці дізнаються, як збалансувати команду в матчі і як правильно вибрати танк. Для успішної реалізації ігрової тактики життєво важливо знати ключові відмінності між типами танків. Це актуально для всіх версій гри. World of tanks Xbox One, Ps4 і PC. World of Tanks пропонує наступну градацію бойової техніки:

 • Легкі танки. Легкі танки – це розвідники та агресивні нападники команди. Вони кидаються на фланги противника і найбільш ефективні в тактиці “вдарив і втік”. Ігровий процес за легкі танки вимагає практики, але майстерний легкий танк в команді сприяє перемозі.

 • Середні танки. Ідеальний баланс між атакою та захистом, оптимальний вибір для гравців-початківців.

 • Важкі танки. Важкі танки – це повільні, але потужні машини, які служать захистом для решти команди.

 • Винищувачі танків. Не танк, але потужна далекобійна зброя проти них. Вимагає терпіння і точності, щоб бути ефективним у грі.

 • Артилерія. Стратегічна одиниця на карті, яка може стріляти майже в будь-яку точку карти. Повинен бути знищений в першу чергу як ворог і добре захищений як союзник.

Посібник з модулів World of Tanks

Прогрес є невід’ємною частиною ігрового циклу і головною мотивацією для участі в танкових іграх. За кожен бій гравець заробляє ігрову валюту, яку можна витратити на ремонт танка, поповнення боєкомплекту, а головне – на модернізацію модулів. Модернізація танкових модулів робить машину більш маневреною, міцною та смертоносною, покращуючи загальну статистику в World of Tanks. Крім того, модернізація модулів відкриває нові танки в технологічній гілці.

У кожному танку є п’ять модулів для модернізації:

 • Гармата – ваше основне озброєння
 • Башта – носій гармати; в деяких танках в башті сидить частина екіпажу.
 • Підвіска – механізм руху. Впливає на швидкість, прохідність і вантажопідйомність танка.
 • Двигун – від двигуна залежить максимальна швидкість і прискорення танка.
 • Радіо – модуль зв’язку. Дозволяє обмінюватися інформацією на полі бою.

Незалежно від того, граєте ви в World of Tanks на Xbox, Ps або ПК – ці компоненти мають однакове значення.

Обладнання та витратні матеріали для World of Tanks

Екіпірування та витратні матеріали – це ще один рівень ігрового процесу, який проводить межу між казуальною грою та тактичними навичками. Обмундирування – це додаткові компоненти, які можна прикріпити до танка і які впливають на статистику в World of Tanks. Воно поділяється на два рівні – звичайне або просунуте, просте і складне. Ви не можете встановити просунуте спорядження, яке дає певний бонус, якщо стандартне спорядження з таким же ефектом вже встановлено. Те саме стосується і протилежної ситуації. Правильно підібране спорядження може вберегти машину від недоліків у бою або посилити її переваги. Просте обладнання можна встановлювати на танк без обмежень, тоді як складне обладнання необхідно купувати за ігрову валюту. Стандартне обладнання продається за десять одиниць золота за одиницю, а просунуте – за 200 облігацій. Кожну з валют можна купити і за реальні гроші, щоб збільшити потужність танка в грі “Бойові танки”. Спорядження та витратні матеріали дають лише незначну тактичну перевагу. Вони не змінюють хід бою кардинально. Ви не можете купити все найкраще спорядження одразу і одразу ж вигравати матчі.

До простого спорядження належать ящики з інструментами, маскувальні сітки тощо. Таке спорядження можна зняти з одного танка і поставити на інший. Складне спорядження дає більш помітні бонуси. До складного спорядження відносяться:

 • вентиляція,
 • мокрі боєприпаси,
 • трамбівка,
 • заправка балонів СО2,
 • вертикальний стабілізатор.

Нарешті, покращене обладнання можна придбати лише за бонди – спеціальну валюту. Вона передбачає такі покращення, як пороховий вихлоп, стабілізаційне обладнання, зносостійкі пікапи, експериментальну систему завантаження, набір запасних частин та вирівняну оптику. Це дає найвідчутніші переваги у світі бойових танків.

Поради щодо спорядження

Варто зазначити, що на початку гри у Wot спорядження коштує досить дорого. Було б розумно зібрати трохи ігрової валюти, щоб купувати обладнання та витратні матеріали для високорівневих танків. Танкові есмінці на 5 рівні акаунта є ефективними для збору кредитів. Крім того, слід стежити за акціями від Wargaming. У worldoftanks ви можете придбати все спорядження зі знижкою 50%. Завжди знімайте все обладнання з танка, коли продаєте його. Крім того, необхідно знайти синергію між навичками та обладнанням. Наприклад, система вентиляції не буде достатньо ефективною без навички екіпажу “бойове братерство”.

Витратні матеріали Wot

Витратні матеріали – це короткочасні покращення, які допомагають у боях у Wot. Аптечки, ремонтні набори та вогнегасники перезаряджаються через 90 секунд після використання. Після перезарядки ви можете використовувати витратні матеріали знову. Обмеження для одного бака – три одиниці витратних матеріалів. Кожна витратна деталь може відрізнятися за якістю. Це залежить від таких факторів, як тип танка, країна-виробник тощо. Витратні матеріали поділяються на звичайні (3000-5000 кредитів за штуку), покращені (20 000 за штуку) та спеціальні особисті резерви, які можна придбати лише за облігації.

Існує два типи інструкцій: 1) інструкції для посилення ефекту техніки, 2) інструкції для посилення або активації навичок екіпажу. Одна інструкція на один танк.

Посібник з боєприпасів для Wot

Боєприпаси – це ключовий компонент для ведення бою в танковій грі. Все обладнання та витратні матеріали марні, якщо танк не має достатньо боєприпасів для продовження бою. Тому боєприпаси необхідно поповнювати перед кожним боєм. Максимальна кількість боєприпасів, яку може мати танк, залежить від його моделі та нації, до якої належить танк.

Кілька типів боєприпасів мають різні характеристики і більше підходять для різних бойових ситуацій у Wot. Недостатньо завантажити снаряди з найбільшою шкодою і сподіватися, що вони принесуть перемогу в грі. Боєприпаси поділяються на бронебійні, осколково-фугасні, бронебійні композитно-жорсткі та осколково-фугасні протитанкові (HEAT) снаряди. Кожна з варіацій, окрім осколково-фугасних снарядів, має звичайну та покращену версії. Точне поєднання різних типів боєприпасів робить значний внесок у перемогу над супротивником і дозволяє вигравати складні танкові бої проти численних противників.

World of Tanks: Екіпаж

Екіпаж танка – це ще один шматочок пазлу, без якого образ гри не був би повним у грі про танки. Кожен танк має кілька членів екіпажу, які керують машиною. Якщо весь екіпаж виходить з ладу, танк вважається знищеним і залишає бій. Тому тактика бою може бути побудована навколо фактичного знищення танка або виведення з ладу екіпажу. Середньостатистичний екіпаж має не більше трьох навичок. Кожна з навичок може бути освоєна, щоб відкрити перки – додаткові бонуси до навички. Зрештою, точне поєднання навичок екіпажу, обладнання та витратних матеріалів може створити нестримну бойову машину в грі “Бойові танки”.

Навички включають в себе такі варіанти, як ремонт, маскування, пожежогасіння, майстер на всі руки, зброяр, водіння по бездоріжжю, орієнтування в обстановці і т.д. Перки починають показувати вплив на гру, коли вони вивчені на 100%. До них відносяться такі варіанти: брати по зброї, шосте відчуття, орлине око, профілактика, прилив адреналіну, поклик до помсти.

Окрім управління навичками та перками, необхідно дбати і про сам екіпаж. Члени екіпажу можуть бути поранені після бою і потребуватимуть відпочинку та медичної допомоги. Їх можна наймати, звільняти та перекваліфіковувати у Wot.

Всі ці особливості та вміння правильно ними користуватися приходять з часом. На перших порах не варто надто перейматися управлінням екіпажем. Коли ви визначитеся, який стиль гри вам найбільше підходить, тоді буде легше підібрати правильний танк і вмілу команду для його управління.

Економічний путівник по World of Tanks

У цьому огляді World of Tanks ми хочемо торкнутися економічного аспекту гри. У грі є кілька видів ресурсів. Основними валютами Wot є кредити, досвід і золото. Кредити – це валюта для різних предметів або купівлі низькорівневих танків, але вони все одно вимагають значної кількості кредитів. Досвід – це відображення вашого прогресу в грі. З досвідом ви розблоковуєте нові гілки танків, навички екіпажу та покращення модулів у танках World of war. Нарешті, золото – це преміальна валюта, яка дозволяє купувати все, що завгодно в грі. Однак золото саме по собі не виграє гру за вас. Гравцеві все одно доведеться заробляти досвід і розблоковувати нові машини та модернізації. Однак золото може зробити шлях до вершини більш плавним. Ви можете придбати будь-яку кількість золота – від 1000 за $4,7 до 30 000 за $111, або ж назвати цифру і грати. Золото може підвищити вашу статистику в World of Tanks, але не покрити всі аспекти гри повністю.

З 2017 року у Wot з’явився новий тип валюти – бонди. Облігації – це валюта, яку отримують у рейтингових іграх. Гравець заробляє бонди в кінці етапів війни або сезонів. За бонди гравці можуть купувати інструкції перед боєм та покращене спорядження.

Нарешті, преміум-акаунти – це останній елемент економіки Wot. Преміум-акаунти збільшують бойовий досвід гравця та екіпажу на 50%, надають більше кредитів, а також відкривають більше карт та місій. Ви можете спробувати преміум-акаунт на кілька днів або придбати його на 90 або 180 днів, щоб повністю зануритися у світ Wot.

Висновок

Мета цього огляду World of tanks – ознайомити вас з механікою гри, можливостями та зручними способами гри в неї. World of Tanks – це гра, створена ентузіастами, які поділяють любов до бойових машин і хочуть поділитися нею з вами. Гра надає пристойну кількість ігрових механік, таких як управління екіпажем і технікою, розблокування нових танків і модернізація вашого ідеального танка. У той же час, гра не вимагає досконалого знання предмета. Ви можете бути казуальним гравцем, який щойно розпочав свій шлях в екшн-ММО, і все одно отримувати задоволення від гри. World of Tanks доступна на всіх платформах. Незалежно від того, граєте ви в World of Tanks на ПК чи на консолі, ви все одно можете насолоджуватися грою у будь-який зручний для вас спосіб.

Нарешті, World of Tanks забезпечує глибину тактичного та командного ігрового процесу. Широке розмаїття типів танків, націй і можливих комбінацій техніки та навичок екіпажу відкриває майже безмежні можливості для повторного проходження гри. Завжди є місце для вдосконалення вас як гравця та мережевих характеристик, які дають вам нові засоби для перемоги. Монетизація гри надає вам бонуси та видимі переваги, але не дає вам ідеальної зброї для всіх ігор. Це робить Worldoftanks добре збалансованою і справедливою по відношенню до всіх гравців. Незалежно від того, чи грали ви в цю гру раніше, чи тільки починаєте свій шлях у ній – Wot дасть вам яскраві прояви себе як командира танка.

Game Details
Game Poster
Poster
Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...