XBOX VS PLAYSTATION: ЯКА ІГРОВА КОНСОЛЬ КРАЩА?

  • eGames
  • Блог
  • XBOX VS PLAYSTATION: ЯКА ІГРОВА КОНСОЛЬ КРАЩА?

Дизайн: Xbox або PS?

Xbox Series X і Playstation 5 мають різний дизайн, але одну загальну рису – вони великі. Xbox пропонує мінімалістичний кубічний дизайн із 6-дюймовим кліренсом з будь-якої сторони. Консоль може бути розміщена як вертикально, так і горизонтально, але система охолодження передбачає вертикальне положення як найбільш оптимальний варіант. Xbox має прямі лінії, що змушує звернути на неї увагу. Навпаки, Playstation має пишні форми з мінімальним кліренсом 4,25 дюйма та білим кольором. Загалом консоль на 50% більша за Xbox. Обидві консолі тихі, за винятком шуму від робочих дисків. Однак у Playstation трохи чутний шум вентилятора, тоді як Xbox буквально безшумний. Окрім того, Xbox Series S настільки ж тихий, як і брат серії X, хоча він невеликий і ближчий за профілем до Xbox One X 2017 року. Обидві консолі споживають однакову кількість енергії, а це означає, що вибір дизайну в xbox проти playstation – це чистий вибір уподобань.

Playstation або Xbox: Хто найпотужніший?

Що стосується продуктивності xbox проти playstation, обидві консолі не сильно відрізняються. Тут і там є незначні відмінності; наприклад, Xbox Series X має швидший час завантаження, тоді як PS 5 показує більш якісні зображення зі стабільно високою частотою кадрів. Однак пряме порівняння потужностей консолей безглуздо, оскільки, зрештою, вони мають подібні цифри. Найважливіше для порівняння – це сама ефективність ігор.

Наразі існує не так багато ігор нового покоління. Однак ми можемо зробити деякі висновки з порівняння xbox vs playstation. Demon’s Souls для PS 5, ремейк одноіменної гри, має два режими роботи: кінематографічний та виробничий. У кінематографічному режимі гра видає стабільні 30 кадрів в секунду і демонструє максимальну кількість ефектів та нових візуальних технологій, таких як трасування променів. У цей час режим продуктивності пропонує менше візуальних ефектів, але стабільні 60 кадрів в секунду.

Xbox vs PS game

Тим часом минулі покоління ігор на Xbox Series X демонструють стабільні 60 кадрів в секунду. Крім того, Xbox надає функцію «Швидке відновлення», яка дозволяє одночасно грати в кілька ігор і перемикатись між ними в одну мить, не втрачаючи прогресу.

Менші версії консолей пропонують майже однакову функціональність за нижчу ціну.

Xbox Series X Series SXbox Series S менше, ніж Series X, і демонструє роздільну здатність 2K замість 4K у серії X. У той же час цифрове видання PS5 має таку ж функціональність і функції, як і звичайне PS5. Однак вирішальним фактором тут є ціна. PS5 має ціну 499 доларів, Digital Edition 399 доларів, а Xbox Series X – 300 доларів, що робить його найдешевшим варіантом консолей наступного покоління на ринку.

PS5

Xbox або Playstation: сумісність

З точки зору забезпечення сумісності xbox проти playstation, консоль Microsoft має явну перевагу. Xbox Series X сумісна з більш ніж 600 іграми для Xbox 360 і приблизно 40 іграми для оригінальної Xbox. Ігри отримують такі поліпшення, як частота кадрів 60 FPS.

Xbox Series X показує менш вражаючі результати і демонструє якість Xbox One, ігри запускаються в 900p, а деякі ігри мають блокування на 30 FPS. Проте, Xbox пропонує вражаючу бібліотеку ігор минулого покоління з невеликими косметичними поліпшеннями.Xbox Series X

Навпаки, Playstation 5 може запропонувати тільки гри від Playstation 4 через кардинальних відмінностей в архітектурі PS3 і PS4. Ігри минулого покоління отримують відповідні патчі, які поліпшують загальну графічну якість, оптимізацію і частоту кадрів. Однак реальна різниця помітна в іграх від першої особи, таких як Ghost of Tsushima або Days Gone.

Video games

Коли мова заходить про ігрові патчі в Xbox Series X VS PS5, Xbox надає систему “smart-delivery”, яка пропонує найбільш оптимальну версію гри для консолі. Тим часом, в бібліотеці PS5 є різні версії, що може трохи збити з пантелику. Більш того, невелика кількість ігор для PS4 демонструють низьку продуктивність на PS5. Проблема незначна, і все це може бути виправлено програмними патчами, але, в цілому, Xbox пропонує більш зручний і дружній досвід в плані забезпечення сумісності.

PS5

Яку модель краще купити?

Коли справа доходить до дискусій споживачів щодо того, що краще – Xbox або Playstation, прямої відповіді не існує. Xbox Series X і Playstation 5 пропонують різний досвід і мають різне бачення наступного покоління відеоігор. Xbox пропонує доступність і комфорт в мультиплатформенній грі. Навіть флагманська модель Series X коштує дешевше, ніж пристойний ігровий ПК, що робить всі майбутні ігри доступними. Крім того, Xbox пропонує сервіс Xbox Game Pass. Game pass відкриває доступ до широкого спектру старих, перевірених часом ігор та деяким новим релізів за скромну ціну в 15 доларів на місяць. Навпаки, у Xbox Series X немає справжніх ексклюзивів (будь-яка гра для Xbox вийде і на ПК), а сама консоль не може запропонувати щось дійсно нове в плані ігрового досвіду. Вона стала продуктивнішою і швидшою, ніж Xbox One, але цього недостатньо, щоб стати остаточним вибором в суперництві Xbox Series X vs PS5.

У Playstation 5, навпаки, є кілька тузів у рукаві. По-перше, DualSense має вдосконалену вібрацію. Геймпад реагує не тільки на напружені моменти в грі, але і правильно передає відчуття різних поверхонь і контакту з ними. Ще одна особливість PS5 – 3D-аудіо. В консолі реалізована технологія, схожа на домашній кінотеатр: консоль створює окреме джерело звуку для різних об’єктів в іграх, що робить їх звучання більш реалістичним. Нарешті, PS 5 має складний інтерфейс, що дозволяє ділитися особливими ігровими моментами, і володіє широким набором функцій, що поліпшують ігровий досвід. З іншого боку, ці функції будуть працювати для відносно невеликої кількості ігор і ексклюзивів. Крім того, PS 5 демонструє менший комфорт в зворотної сумісності і більш скромну бібліотеку, ніж Xbox.

Якщо ви віддаєте перевагу доступністі, широкому асортименту ігор і легкому доступу до них – обирайтк Xbox. Якщо ви шукаєте новизну, більш глибоке занурення і досвід нового покоління – Playstation 5 – ваша консоль.

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...